Kabina do dezynfekcji

jest urządzeniem szczególnie pożądanych w okresie epidemii.

Slide 1
Slide 2
previous arrow
next arrow
bramki odkażające

CZYM JEST KABINA DO DEZYNFEKCJI?

Kabina do dezynfekcji jest urządzeniem szczególnie pożądanych w okresie epidemii. Dzięki swoim właściwościom umożliwia znaczną poprawę stopnia ochrony przed wirusem w miejscach użytku publicznego. Doskonale sprawdzi się w szpitalach, placówkach firm, bankach, szkołach, czy centrach handlowych. Zastosowanie odpowiednio wyselekcjonowanych środków chemicznych umożliwia bezpieczne odkażanie. Jak dokładnie działają kabiny do dezynfekcji i jakie są ich zalety?

tunel do dezynfekcji
śluza do dezynfekcji
kabina do dezynfekcji
komora antybakteryjna
śluza do dezynfekcji
kabina do dezynfekcji

Kompleksowe odkażanie

W większości miejsc publicznych pojawiły się stacje do dezynfekcji rąk. Korzystanie z nich ogranicza ilość drobnoustrojów przenoszonych na skórze dłoni poprzez dotykanie różnych przedmiotów. Takie rozwiązanie nie zapewnia jednak pełnej ochrony. Wirusy i bakterie wciąż dostają się do pomieszczeń wnoszone między innymi na ubraniach. Tego rodzaju rozprzestrzenianiu się szkodliwych drobnoustrojów mogą zapobiegać kabiny do dezynfekcji

Urządzenia obsługiwane są bezdotykowo. Aby skorzystać z kabiny, należy jedynie wejść do środka. System odkażania uruchamiany jest automatycznie, dzięki wbudowanej fotokomórce. Korpus urządzenia stanowią ściany i zadaszenie z odpornych materiałów, takich jak aluminium i poliwęglan. W ten sposób powstaje niewielkie pomieszczenie, do którego wchodzić mogą osoby zamierzające przejść dezynfekcję. Po uruchomieniu maszyny przez czujnik, wewnątrz kabiny rozpylany jest odpowiednio dobrany środek wirusobójczy. Pobierany jest przez specjalną pompę ze szczelnego zbiornika.

Zalety kabiny do dezynfekcji

Kabina do dezynfekcji umożliwia pełne odkażenie. W urządzeniach wykorzystuje się jedynie środki odkażające w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dysze, w jakie wyposażone są kabiny, rozpylają wewnątrz mgiełkę, która spowija całą stojącą w małym pomieszczeniu osobę. Dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, po odkażeniu ubrania nie są mokre. Zalecany czas rutynowej dezynfekcji to ok. 3.5 sekundy.

Warto wspomnieć o tym, że kabina do dezynfekcji zabija do 90% bakterii. Jest więc urządzeniem o wysokiej skuteczności. Większość modeli jest łatwych w instalacji i dezinstalacji, co zapewnia kompaktowość i mobilność. Bezdotykowa obsługa ogranicza ryzyko przenoszenia drobnoustrojów do minimum. Efektywna praca pozwala na sprawne i szybkie dezynfekowanie nawet większych grup wchodzących po kolei osób. 

Wykorzystanie kabiny do dezynfekcji w placówce przedsiębiorstwa znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa pracowników i klientów. Dzięki ograniczeniu ilości drobnoustrojów przenoszonych na ubraniach, zapewni maksymalną ochronę przed wirusami i bakteriami chorobotwórczymi. Kompleksowa ochrona pracowników wpłynie dodatnio na odczuwany przez nich komfort i pomoże uniknąć ewentualnych absencji oraz konieczności spowalniania pracy przedsiębiorstwa. 

Przewiń do góry