śluza do dezynfekcji

do ochrony zdrowia ludzi w firmie i innych miejscach publicznych

Slide 1
Slide 2
previous arrow
next arrow
bramki odkażające

Czym jest śluza do dezynfekcji?

W czasach gdy wirusy atakują nas ze wszystkich stron a pandemiczna rzeczywistość stała się codziennością, której nikt już nie traktuje jak czegoś zaskakującego, środki ochrony osobistej i zbiorowej stały się zwyczajowym wyposażeniem każdego człowieka. Rękawiczki, maseczki i płyny do dezynfekcji świetnie sprawdzają się przy zabezpieczeniu jednostki. Co jednak gdy ochronić trzeba większa grupę ludzi?

O ile zapewnienie w małej firmie, sklepie lub innym lokalu rękawiczek i płynów do dezynfekcji może być wystarczające. O tyle w sklepach wielkopowierzchniowych, zakładach produkcyjnych czy na lotniskach, trudno jest zapewnić, że wszyscy skorzystają z środków ochrony. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazują się śluzy do dezynfekcji.

tunel do dezynfekcji
śluza do dezynfekcji
kabina do dezynfekcji
komora antybakteryjna
śluza do dezynfekcji
kabina do dezynfekcji

Jak działa śluza do dezynfekcji?

W miejscach gdzie przejście między pomieszczeniami, lub po prostu wejście do jakiegoś pomieszczenia lub wyjście wymaga całkowitej dezynfekcji, często tworzone są stanowiska przejściowe dla wchodzących i wychodzących służące do całkowitej dezynfekcji. Niestety nic nie daje pewności, że pracownicy lub goście wykonają wszystkie procesy dezynfekcyjne prawidłowo i starannie. Śluza do dezynfekcji w formie bramki zapewnia całkowitą i w 100% skuteczną dekontaminację osoby przez nią przechodzącej. Czujka zamontowana przy wejściu do śluzy powoduje uruchomienie dysz natryskowych przez które wydobywa się pod ciśnieniem substancja dezynfekująca.

Mikro-krople wnikają w każdą szczelinę ubrania i innych powierzchni powodując skuteczna oczyszczenie “od stóp, do głów”. Dzięki mikroskopijnym rozmiarom cząstek rozpylanych przez dyszę, śluza do dezynfekcji nie powoduje przemoczenia odzieży podczas procesu odkażania. Ustawienie takiej bramki dekontaminacyjnej przy wejściu do pomieszczeń produkcyjnych, hal lotniskowych lub innych pomieszczeń o dużym przepływie ludzi zapewni skuteczne odkażenie i zwiększy bezpieczeństwo, oraz zmniejszy czas potrzebny do skutecznego odkażenia ludzi. Dodatkowym atutem jest to, że obsługa takiej śluzy do dezynfekcji ogranicza się do zamontowania pojemnika z płynem antybakteryjnym, więc nie wymaga dodatkowej osoby do obsługi i instruowania przechodzących.

Inne zastosowania śluzy do dezynfekcji

Śluza do dezynfekcji to nie tylko dobry sposób na skuteczne odkażenie osób wchodzących bądź wychodzących z pomieszczenia. Wersje przenośne idealnie sprawdza się też jako sprzęt do odkażania hal produkcyjnych lub innych pomieszczeń. Bramka dzięki swojej prostocie może zostać szybko zmontowana na miejscu u klienta. Odpowiednio ustawiona śluza do dezynfekcji, skutecznie zdezynfekuje pomieszczenia w zasięgu dysz, nie powodując ich zamoczenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w halach produkcyjnych gdzie odkażenie pomieszczeń pomiędzy jedną a drugą zmianą pracowników jest wskazane.

W czasie gdy wirusy i bakterie stały się codziennością, śluza do dezynfekcji pozwala wyeliminować błędy w zachowaniu higieny antybakteryjnej, oraz sprawić, że każdy kto będzie przekraczał próg pomieszczenia bez względu na chęć do zachowania środków ostrożności zostanie dokładnie zdezynfekowany i zabezpieczony przed zagrożeniem bakteryjnym i wirusowym.

Przewiń do góry