Szpital Praski

BEZPIECZEŃSTWO JEST W CENIE

Pandemia wirusa Covid 19 stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Maseczki, żele antybakteryjne, przyłbice, dystans społeczny towarzyszą nam od długich miesięcy. Obostrzenia zmniejszają się, aby już parę tygodni później znów zwiększyć swój rygor. Nowa rzeczywistość jest dla nas zdecydowanie bezlitosna, co więcej, bez jasnych perspektyw na powrót do standardów sprzed pandemii koronawirusa. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja epidemiologiczna ulegnie tak diametralnej zmianie, że będziemy w stanie powrócić do niemalże już zapomnianego, funkcjonowania bez otaczających nas z każdej strony środków bezpieczeństwa i ograniczeń. Pomyślmy o całym personelu medycznym, a także o pacjentach, przez pandemię osamotnionych w swojej chorobie, oddzielonych od bliskich i ich wsparcia, pokrzepiającego uśmiechu. To właśnie ich pandemia szalejącego wokół nas koronawirusa dotknęła, jak się zdaje, najmocniej. Lekarze czy pielęgniarki musieli otoczyć specjalną troską nie tylko pacjentów, w grupie ryzyka, ale także samych siebie, bo jak nietrudno się domyślić, przeniesienie na teren szpitala wirusa Covid 19 byłoby tragiczne w skutkach i możliwe, że stałoby się gwoździem do trumny dla wielu poważnie chorych pacjentów. W związku z tym, szpitale musiały specjalnie zadbać o skomponowanie jak najskuteczniejszego Zintegrowanego Systemu Zapobiegania Covid 19. Opowiemy dziś pokrótce o jednym ze szpitali, który w skomplikowanej sytuacji epidemiologicznej poradził sobie na medal. 

Szpital Praski znaleźć możemy na alei Solidarności w Warszawie. Część historyków dopatruje się jego początków już w 1792 roku (!). Zarząd Szpitala Praskiego musiał głowić się przez ostatnie miesiące, jak zapewnić personelowi i pacjentom bezpieczeństwo. Aby uniknąć powstania ogniska wirusa Covid 19, Szpital Praski postawił na pewne, profesjonalne i fachowe rozwiązanie, jakim są śluzy dezynfekcyjne Sangate, o których skuteczności Szpital Praski przekonał się osobiście. Tunele dezynfekcyjne są częstym wyborem licznych przedsiębiorców, a także są wskazywane przez specjalistów jako najpewniejsze rozwiązanie. 

ŚLUZY DEZYNFEKCYJNE — DLACZEGO WARTO NA NIE POSTAWIĆ? 

Śluzy dezynfekcyjne są nadzwyczaj ekonomicznym i redukującym do minimum zagrożenie zakażeniem wirusem Covid 19. Usuwają wirusy, bakterie i grzyby z ubrań i obuwia. Płyn, zamontowany w tunelu, wystarcza na około 1500 dezynfekcji. 

Tunele dezynfekcyjne są znakomitym wyborem dla wszystkich placówek medycznych, które na uwadze mają bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Stanowią skuteczne narzędzie do minimalizowania rozprzestrzeniania się Covid 19.

Przewiń do góry